Изработка на конверзија УСПЕШНА Секој Ден

преземете

Преземете

Додека повеќето домашни корисници го користат веб-базирани e-mail, повеќето бизниси се потпираат на користење на e-mail клиенти да се справи со сите нивни пораки и контакти листи, што го прави полесно за безбедно складирање на податоци и онлајн и офлајн. Постојат многу различни e-mail клиенти на пазарот денес, но стандардните во таа индустрија останува оние производи направени од страна на Microsoft. Далеку од најпопуларните и меѓу најсофистицираните e-mail клиенти во употреба во бизнисот денес е Microsoft Outlook, со сите изданија на Microsoft Office. Бизнисите можат да го користат e-mail клиент да се справи со повеќе пораки сметки без ограничувања, вклучувајќи веб-базирани e-mail сметки. Тоа, исто така, може да складира илјадници контакти и помогне организира дневни комуникации задачи.

За жал, Исто така, може да бидат големи проблеми со компатибилноста кога станува збор за користење Microsoft Outlook или многу поедноставно слободен mail клиенти вклучена со Windows. Windows XP и претходно изданија на Windows вклучуваат Outlook Express додека Windows Vista е снабдени со Windows Live Mail и Windows 7 купи со него Windows Mail. Ова е местото каде што луѓето имаат потреба од програма како Outlook Express до Outlook Конвертор да се надминат овие заеднички миграција и компатибилност програми. Outlook Express до Outlook Конвертор помага ублажи е-мејл клиент поврзани со проблеми при миграција на понова верзија на Windows. Ова го прави Outlook Express до Outlook Конвертор идеален за бизнис и на домашните корисници слично, секој кој користи e-mail клиент да се справи со нивниот е-мејл сметки.

Outlook Express до Outlook Конвертор е EML да PST Конвертор и повеќе, поддршка на формати на пораки и контакти спасен од страна на различни изданија на е-мејл производите на Мајкрософт. Додека е-мејл производите на Мајкрософт се обезбеди основна увоз и конверзија карактеристики, тие се многу ограничени и не се обезбеди нивото на карактеристиките кои Outlook Express до Outlook Конвертор не. Outlook Express до Outlook Конвертор задржува сите е-мејл додатоци и ги задржува во директориумот структура од вашиот стар е-мејл клиент. Постојат исто така, нема кодирање прашања или големината на датотеката ограничувања, што ова решение најмногу целосно опремен и разновиден достапни.

Бенефиции

Outlook Express до Outlook Конвертор обезбедува слободен Mbox да EML алатка за конверзија кој им овозможува на корисниците екстракт пораки се чуваат во додадени фајлови на mbox формат, оние што се користат од страна на e-mail клиенти како што се Thunderbird и Entourage. Додека алатка исто така може да бидат отфрлени одделно, таа е вклучена како дел од преземете пакет.

Надградба

За оние кои се со користење на софтвер претходно, Исто така е можно да се надополни со целосна верзија, без да инсталирате ништо. Се што треба да направите е да кликнете на линкот за да бидете пренасочени на цел страница, што ќе ви овозможи да ја заврши својата купување. На овој начин, може да се добие валидна лиценца и отклучување на судењето издание, претвора во целосно функционална e-mail алатка за конверзија.

Системски побарувања

Outlook Express до Outlook Конвертор има скромни барања систем, и ќе работи на било кој оперативен систем Windows од Windows 98 на Windows 7. А 1 GHz процесор и 512 MB меморија е доволно да ја стартувате програмата и сите нејзини карактеристики. 10 MB слободен хард диск простор е потребен. Сите верзии на Microsoft Outlook од 98 да 2010 се поддржани, вклучувајќи ги и најновите 64-битна 2010 издание.

Поддржано формати

Влез: EML, MSG, EMLX, Mbox, MBX Излез: PST, RTF, TXT, EML, MSG, MHT, TNEF и HTML * – DBX формат не е поддржан, Ве молиме спаси Outlook Express пораки во EML додадени фајлови: првиот – Прочитајте повеќе за слободна DBX екстрактор во нашето on-line помош. Mbox и MBX формати се поддржани од страна бесплатно додаток на.